Tadına doyulmaz manzaralarıyla ünlü: Kartepe.

Tadına doyulmaz manzaralarıyla ünlü: Kartepe.
31 Mart 2015 19:46

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan, her mevsim misafirlerini ağırlayan ve tadına doyulmaz manzaralarıyla ünlü olan bir merkez: Kartepe.

Marmara Bölgesi’nde Kocaeli kentine bağlı olan Samanlı Dağları’nın en yüksek noktasından bulunan Kartepe, İstanbul’a en yakın kayak bölgesidir.

Kış aylarında kar kalınlığı kayak keyfini sonuna kadar yaşamanıza olanak verirken, bozulmamış doğası, dört mevsim bu bölgenin tadını çıkarmanıza olanak sağlar.

Siz de tatilinizi kış sporları yaparak geçirmek ve doğa ile bütünleşerek eğlenmek istiyorsanız, Kartepe ilk seçeneklerinizden biri olabilir!

Gezilecek Yerler

kartepeİzmit Körfezi ve Sapanca Gölü manzaralarına hakim bir zirvede yer alan Kartepe, Samanlı Dağları’nın en yüksek noktası olan 1699 metrededir.

Dört mekanik kayak tesisi, 42 kilometrelik pist alanı ve 14 kayak pistiyle, Marmara Bölgesi’nin en önemli merkezlerinden biri olan Kartepe, İstanbul’a yakın oluşuyla da günübirlik kayak keyfini yaşamanıza olanak sağlıyor.

Bir çok konaklama tesisinin ve leziz yemeklerle sizleri karşılayan restoranların da bulunduğu Kartepe, özellikle kış aylarında ziyaretçi alırken, bahar ve yaz aylarında ise doğa yürüyüşü ile bölgenin güzelliklerinizi keşfetmenizi sağlıyor.

Maşukiye Köyü’ne de oldukça yakın olan Kartepe, buradaki konaklama alternatifleri ve alabalık restoranlarıyla da sizleri karşılıyor.

Genellikle Aralık aylarından açılan kış sezonu, Mart sonuna kadar devam ediyor. Mevsim normallerinin üzerinde görülen hava şartlarıyla bu sezon daha erken açılıp, daha uzun da sürebiliyor.

Doğayla buluşmak, bembeyaz karlara dokunarak kış sporlarının tadına varmak, baharda ise rengarenk çiçekleri koklamak istiyorsanız, Kartepe her mevsim sizleri bekliyor.

Nasıl Gidilir

yol-tarifiMarmara Bölgesi’nde Kocaeli kentine bağlı olan Kartepe, kolay ulaşımıyla da keyifli bir tatil geçirmenize olanak sağlıyor.

İstanbul’a oldukça yakın olan Kartepe’ye, bu kente yapacağınız bir uçuş sonrası otobüs terminallerinden Kocaeli yönüne giden otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Şehir içi ulaşımın toplu taşımalar ve taksilerle oldukça rahat bir şekilde sağlandığı Kartepe’ye, yemyeşil ağaçlarla kaplı bir yoldan geçerek varılıyor.

Doğa ile buluşmanın en güzel noktalarından biri olan Kartepe, adı gibi karlar altında sizleri bekliyor!

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin