Samatya’nın En Eskisi Kuleli Meyhanesi

Samatya’nın En Eskisi Kuleli Meyhanesi
23 Mart 2015 12:26

Yazar: Ayten Keser Güngör

Eski toprak yıkılmamış, ayakta kalmış ve lezzetinden, iyiliğinden birşey kaybetmemiş. Kuleli Meyhanesi semtin en eski meyhanesi. Diğer meyhanelere nazaran bir ağırbaşlı, bir oturaklı burası. Dışarda bir masaya oturduk ve Samatya’nın bozulmayan o orjinal havasıyla kafa olduk.

Masamızda ahtapot salatası, levrek marin, köpoğlu, kaya koruğu, kavun, beyaz peynir… Neşemiz yerinde. Hava soğuk ama iki şal ve içten gelen gülüş bizi ısıtmaya yetiyor.

Kuleli Meyhanesi iki, üç kişilik gruplar için birebir. Dışarıda 3-4 masa, içeride 7-8 masası olan orta halli bir dükkan. Duvarlarında geçmiş yıllara ait fotoğraflar, ahşap yapısı, bitişik masalarıyla ilerleyen saatlerde yan masayla muhabbete oturup, arkadaşlarınızla evinizde gibi hissedebilirsiniz.

Mezeler, yemekler, rakı ve hoş sohbetten sonra tatlıya geçiyoruz. Kabak, ayva, incir tatlısı, sufle, dondurmalı irmik tatlısı derken liste uzuyor, gidiyor. Seçim yapmak biraz güç. Güveçte gelen irmik tatlısı sevdiceğimin favorisi ve denedikten sonra kesinlikle herkese öneriyorum.

Samatya ve güzel meyhanelerini ziyaret etmek isterseniz buyrun. Meydanda durup şöyle bir göz gezdirin, hemen karşınızda duran Kuleli Meyhanesi ile başlayın. Afiyetler efendim.

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin