Sabun kokulu otel; Lucky Angel Boutique Hotel Alaçatı

Sabun kokulu otel; Lucky Angel Boutique Hotel Alaçatı
20 Mayıs 2015 23:09

Sabun kokulu otel; Lucky Angel Boutique Hotel Alaçatı

Lucky Angel Butik  Oteli’n sahibi Nurşen Tınaz, yedi göbek Alaçatılı. Büyük dedesi Paşa Dayı’nın namını Alaçatı’da bilmeyen yok. Nurşen Hanım’ın çocukluğu Paşa Dayı hikayelerini dinleyerek geçmiş. Çocukluğuna dair en güzel anılar, babaannesi Şaheste Hanım’ın Alaçatı’daki evinin bahçesinde bulunan meyve ağaçlarının arasında geçirdiği yaz aylarına ait.  Subay olan babasının “bu bahçede hep birlikte yaşacağız ve çok mutlu olacağız”  dediğini duygulanarak anlatıyor.

lucky angel alacati dis cepheÜç kardeş üç otel

Nurşen Hanım, üç kardeşi ile birlikte Alaçatı’nın dokusuna uygun yan yana cumbalı üç ev inşa ederek babasının hayalini gerçekleştirmiş. Kardeşler, evleri sekiz odalı butik otele çevirmiş ve yan yana birleştirince 24 oda ile Alaçatı ortalamasının üzerine çıkıyor. Nurşen Hanım “En büyük hedefimiz buradaki anılarımızı yaşatmak ve bu anıları çocuklarımıza taşımaktı” diyor.

Nurşen Hanım’a benzer bir otel işletmecisini bulmanız çok zor. Çünkü kendini bir işletmeci olarak değil ev sahibi olarak görüyor. Otelin her detayı ile kendisi ilgilendiği için, her yeri Alaçatı’ya has beyaz sabun kokuyor.

lucky angel alacati kahvalti havuzKahvaltı değil seramoni

Alaçatı demek kahvaltı demek. Alaçatı’da tüm oteller kahvaltısı ile öne çıkar ve kahvaltıya önem verdiğini vurgular. Nurşen Hanım’ın sunduğu kahvaltı ise tam bir seramoni. Serpme kahvaltıyı misafirlerine sunan Nurşen Hanım, ardından  düzenli aralıklarla masaya börek, gözleme, pişi ve omleti getiriyor. Müşteri ‘doydum’ diyene kadar bu sunum sürekli devam ediyor. Eğer yolunuz Alaçatı’ya düşerse Lucky Angel Boutique Hotel Alaçatı’ya misafir olmadan ayrılmayın.

Otel İletişim Telefonu; 0232 716 70 72


 

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin