Rusya bitti, iç pazara

Rusya bitti, iç pazara
23 Şubat 2015 13:03

Coral Travel’ın, petrol fiyatlarındaki düşüş ve Ruble’nin değer yitirmesinden önce geçen yıl girdiği iç pazara diğer tur operatörleri de girmeye başladı.

Rusya’daki ekonomik kriz nedeniyle tatil amaçlı yurtdışı çıkışların azalacağı buna karşılık iç pazarın büyüyeceğine ilişkin gelişmeler üzerine tur operatörleri iç pazara yöneldi.
Oti Holding bünyesindeki Coral Travel, Rusya’da iç pazarın büyüme sürecine girdiğini geçen yıl görüp bu alana girmişti.
Şimdi  aralarında Pegas Touristik, Biblio Globus, Intourist ve Anex Tur da iç pazara yönelik paket turlar hazırlamaya başladı. Paket  turların  Soçi, Anapa gibi kıyı bölgeler yanında Ural, Sibirya ve diğer uzak bölgeleri de içeren  30 kente yönelik olduğu belirtiliyor.
Daha önce genel olarak dış turizme odaklanan Rusya’nın en büyük  tur operatörleri , Kırım ve Krasnodar Bölgesi’ndeki tatil yerleri için de paket turlar hazırladı.
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Oleg Safonov, Rusya Bugün Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında, “ Ülkenin en büyük tur operatörlerinin böylece, zor ekonomik şartlar ve rublenin değer yitirmesi  nedeniyle yurttaşların yurtdışı seyahatlerden vazgeçerek iç piyasaya yöneldiği bugünlerde, Rus turizm piyasasındaki değişikliklere tepki verdi” dedi.
Safonov iç turizm piyasası bu yıl yüzde 35-50 oranında büyüyebileceğini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin