Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

2525. Vaud-İsviçre

Cenevre gölü çevresi yeni ve yenilen müzelerle göz dolduruyor! İsviçre’nin Cenevre Gölü’nü kucaklayan sıcakkanlı kantonu Vaud, sessizliği arayan ünlü insanların uğrak noktalarından. Audrey Hepburn ve Charlie Chaplin bir süre burada yaşadığı biliniyor. İlkbaharda açılması planlanan, Charlie Chaplin’in Vevey’de yaşadığı evin bulunduğu Chaplin’s World (Chaplin’in dünyası) merkezinde, Modern Times Museum (Modern Zamanlar Müzesi), açık hava festival alanı ve film merkezi olması planlanıyor. Merkezin yakınlarında Şubat ayında açılan Modern Times Hotel’den müzeye servis olması düşünülüyor. Sonbaharda ise, kantonun başkenti olan Lozan’a 65 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu Aquatis İsveç Akvaryumu ve Su Müzesi açılacak.

2626. Washington D.C.-ABD

Birçok müze ve abideyle dolu ulusal merkez, çok kısa süre içinde kültürel tacına bir mücevher daha ekliyor: Smithsonian’s Afrika-Amerika Tarihi ve Kültürü Ulusal Müzesi bu yıl açılıyor! Müzede Afro-Amerikan kültürüne dair birçok sanat eseri ve sergiler olması bekleniyor. Geçtiğimiz yılın sonunda şehre CityCenterDC’nin de açılmasıyla birlikte, Washington’da birçok yeni restoran, dükkan ve yerleşim yeri faaliyete geçti.

2727. Brno-Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti’nin ikinci büyük şehri olan Brno, en çok minimalist mimarisiyle dikkat çekiyor. Şehir geçen sene açılan yeni bar ve restoranlar sayesinde artık yiyecek içecek sektöründe de adını duyurmaya ve gurmelerin ilgi gösterdiği bir yer olmaya başladı. Brno; Simple, Pavillon, Koishi gibi ilginç tarzıyla adından sıkça söz ettiren kafeleriyle Prag ve Viyana gibi yakın noktalardan gelenlerin hareketlendirdiği bir şehir oldu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin