Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

2222. Dublin-İrlanda

Bu şehir bir asrı kutlamaya hazırlanıyor! Dublin, 1916 yılında İngiliz güçlerine karşı kazandıkları zaferin yüzüncü yılını kutlamaya hazırlanıyor. Richmond Barracks, Dublin’in kurtuluşunda askeri mahkemeye sevkedilen liderler anısına bir sergi açmaya hazırlanıyor. Yine bu yıl, yine dönemin liderlerinin idam edildiği ve yargılandığı Kilmainham Gaol hapishanesi ile yargılandıkları mahkemeler ziyaretçilere açılıyor. Yine bu yıl, 150 yıllık İrlanda Ulusal Galerisi bugüne kadarki en büyük tadilatına başlıyor.

2323. Todos Santos-Meksika

Pasifik sahilleri, ziyaretçilerini yeni bir yeşil alanla buluşturacak! Meksika’nın ünlü Cabo San Lucas bölgesinin 50 mil kuzeyinde yer alan görece daha sakin bölgesi Todos Santos, sörfçülerin uğrak merkezi olmasının yanı sıra Cabo’ya gelen turistlerin günü birlik ziyaret ettikleri bir yer. Sahil şeridi ve kent merkezinin 3.5 mil uzunluğundaki koşu ve bisiklet yolu ile bağlanmasının daha sağlıklı bir ulaşımı garantileyeceği düşünülüyor. ‘Düşünceli yaşam komüniteleri’ inşa edilmesinin planlandığı şehirde etrafında alışveriş için dükkanların ve yemek için restoranların olduğu bir çiftlik açılması da planlar dahilinde.

2424. Tamil Nadu-Hindistan

Hint kültürünün merkezine yeni giriş kapısı! Hindistan’ın Babür İmparatorluğu’nun mirasını taşıyan kuzey bölgelerinin turistik açıdan çokça popüler olduğu biliniyor. Ancak Hindistan’ın güneyindeki Tamil Nadu bölgesinin de aynı şekilde zengin ve keşfedilmemiş bir tarihi var. Hindistan’ın ana kültürel kompleksleri bu bölgede bulunuyor. Hatta bazıları o kadar büyük ki, ‘minişehir’ olarak adlandırılıyor. Bölgede bazıları 9. yüzyıldan kalma yüzlerce dev tapınak bulunuyor. Tamil Nadu sadece tapınaklarıyla değil, 18. yüzyıldan kalma tarihi yerleşim yerleriyle de göz dolduruyor. Bölge mutfağı, Hindistan’ın en baharatlı ve aromatik tatlarını barındırıyor. Ancak ulaşım altyapısının zayıflığı, bölgede seyahat edenlere zor anlar yaşatıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin