Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

1516. Hangzhou-Çin

Antik bir şehirde sanat müzesi ve çok daha fazlası! Hangzhou, antik şairleri ve ressamlarıyla tanınsa da şehir şu anda dünya çapında büyük bir başarıya kavuşan Alibaba gibi e-ticaret sitelerini içinde barındırıyor. Bu yılki G-20 zirvesine ev sahipliği yapacak olan Hangzhou, bunu gerçekleştirecek ilk Çin şehri. Bunun için şehirde şimdiden dev oteller inşa edilmeye başladı bile. Hangzhou’yu gezmeniçin ayrıca İngilizce mobil seyahat uygulaması yer alıyor. Uygulama, turistlerin otelleri, restoranları ve diğer aktiviteleri daha kolay bulması için düşünülmüş.

1717. Korcula Adası-Hırvatistan

Dalmaçya sahillerinde otantik hayatı keşfedin! Korcula Adası’nı bu listeye Beyonce ve Jay Z koydu da denilebilir. Ünlü çiftin 2011 yılında Hvar adasını ziyaret etmesinin ardından, Hırvatistan’ın Dalmaçya adalarındaki bu bölgeye turist akını yaşandı denilebilir. Korcula, Hvar adasının en mütevazi muhiti. Adanın büyük bir bölümü hala el değmemiş ve geçimini balıkçılıkla sağlayan balıkçı köylerinden ve çakıl taşı dolu sahillerden oluşuyor. Marco Polo’nun da doğduğu eski şehirde takılıp kalmaktansa, bir motosiklet kiralayın ve batıya doğru hareket edin. Zeytin koruluklarına ve sık ağaçların bulunduğu ormanlara doğru gidin. Korcula’nın adeta simgesi haline gelen beyaz şarap bölgesi Grk’de durun ve evde kendi şaraplarını üreten ailelere uğrayın.

1818. San Sebastián-Spain

Mutfak başkenti repertuarını arttırıyor! Bir mutfak cenneti olarak bilinen San Sebastián, ziyaretçilerine daha da fazlasını sunmaya hazırlanıyor. Basque bölgesinin güzeli San Sebastián, 2016 yılının Kültür Başkenti olmasının mutluluğunu yaşıyor. Büyük çaplı sanat çalışmalarının sokakları güzelleştireceği şehirde yerli halk, geleneksel Basque festivalleri düzenleyerek sokak tiyatroları ve küçük pazarlar kuruyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin