Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

1313. Aarhus-Danimarka

İşte size, büyüyen Danimarka kültürünü Kopenhag dışında bulabileceğiniz bir yer! Danimarka’nın Kopenhag’dan sonraki ikinci büyük şehri, Kattegat denizini paylaştığı kuzeni… Üniversite şehri havasındaki bu büyük şehir, 2016 yılında büyümesi planlanan bir kültür-sanat ve yemek merkezi. Dokk1’i de içinde barındıran ve İskandinavya’nın en büyük kütüphanesini içinde bulunduran endüstriyel sahil şeridine eklenen yeni ray hattıyla Aarhus, artık daha ulaşılabilir bir yer. İçinde birçok müze ve sanat merkezi bulunan şehirde ayrıca su üzerinde yüzer binada bulunan Danimarka Ulusal Operası ‘Iceberg’ yer alıyor. Aarhus’un eski şehir merkezi ve kanalları boyunca yürüdüğünüzde, Nordik mutfağının benzersiz lezzetlerini bulabileceğiniz harika restoranlar keşfedebilirsiniz.

1414. Çeşme-Türkiye

Ege’de yemek manzarasına doyacağınız bir köşe! Zeytin ve sakız ağacı korularının etrafınızı sardığı, enginar ve üzüm bağlarının büyülediği Çeşme’de, ‘Dünyanın en iyi restoranı’ Noma’dan esinlenen Alancha’dan tutun da daha birçok yerli ve yabancı restoranı bulmak mümkün. Eski bir Yunan kötü olan Alaçatı’da yer alan Taş Otel, her yıl zeytin hasadı etkinliği düzenliyor. Bunun yanında bölgedeki Asma Yaprağı, Babuşka, Roka Bahçe ve Fava gibi restoranlarda mevsim sebze ve meyveleriyle harika yemekler pişiriliyor. Bölgenin doğusunda yer alan Urla Bağevi butik otelinde ise, şarap tadımı yapılıyor. İlkbahardan sonbahara kadar Çeşme’nin en gözde ürünleri yeşillikler, ekmek, zeytin şarap ve balıkla ilgili etkinlikler düzenleniyor. Çeşme’ye ev sahipliği yapan İzmir’de, çeşitli mutfakların tadına bakmak için yürüyüşler düzenleniyor.

1615. Road of the Seven Lakes-Arjantin

Güzel manzaraya karşı harika yol! Patagonian Lake Bölgesini keşfetmeniz için artık 4 tekerlekli bir araç kiralayabilirsiniz. İnşaatı uzun süredir ertelenen Road of the Seven Lakes yolunun geçtiğimiz yaz tamamlanmasının ardından, artık bölgeye arabayla, bisikletle ya da motosikletle gezmek mümkün. Bölgede dağ köyleri, kayak ve snowboard merkezleri bulunuyor. Yollardan geçerken karlarla kaplı dağları, el değmemiş şelaleleri görmek mümkün. Bölgeyi birkaç saatte gezmek mümkünken, kamp alanlarında zaman geçirmek ya da en azından 1 gün butik otellerde kalmak iyi bir fikir olabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin