Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

1010. Viñales-Küba

Gerçek Küba’yı mı bulmak istiyorsunuz? İşte karşınızda Viñales! Başkent Havana’nın batısına arabayla 2,5 saatten az bir mesafede, bu saklı cennete ulaşmak mümkün. Kırmızı toprakları ve tütün tarlalarıyla Viñales vadisi, Unesco Dünya Mirası listesinde bulunuyor. Vadiye gittiğinizde tur otobüslerini kaçırırsanız bir bisiklet ve hatta at kiralayabilir, yine kiraladığınız bir rehberle vadiyi geçebilirsiniz. Bir tütün çiftliğinde durup, dünyanın en iyi purolarının nasıl elde edildiğine göz atmayı unutmayın. Finca de la Confianza gibi çiftliklere giderek, düşük teknolojiyle organik tarımın nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. ABD ile uçuşları yeniden başlatan Küba’ya gitmek artık eskisinden daha kolay olabilir.

1111. Guadeloupe

Vahşi güzelliğe daha kolay ulaşıp, karmaşık mirasa yeniden göz atabilirsiniz! Fransız Karayipleri’ne artık çok daha kolay ulaşmak mümkün. Düşük maliyetli Norveç havayolları, Boston, New York ve Baltimore’dan Guadeloupe ve Martinique’e direk uçuşlar başlattı. Geçtiğimiz Temmuz ayında açılan ACTe in Guadeloupe anıtı, dünyada köle ticaretinin tarihini anlatan en büyük merkezlerden biri olma özelliğini taşıyor. Bölge, Unesco’nun ‘Köle Rotası’ projesine de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 4-6 Mart tarihleri arasında ise, Davis Cup tenis turnuvası kapsamında Fransa-Kanada maçı ilk kez merkez Fransa dışında Guadeloupe’de yapılacak. Adanın benzersiz sahilleri ve manzaraları bulunuyor.

1212. Park City-Utah (ABD)

Her zaman eğlenebiliyordunuz ama artık çok, hatta daha da çok eğleneceksiniz! ABD’nin en büyük kayak merkezine ev sahipliği yapan Park City Mountain Resort ve hemen bitişindeki Canyon Resort’da, muhteşem bir kış tatili geçirebilirsiniz. Bölge üzerinde hukuki anlaşmazlıkların 2014 yılında sona ermesiyle, Park City tamamen Vail Resorts işletmecilerine geçti. Tamamı 7300 metrekare olan kayak merkezine, tek kayak pass biletiyle girebilmek mümkün.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin