Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

77. Toronto-Kanada

Kanada’nın en büyük şehri, ona daha da yakından bakmanızı bekliyor! Kanada’nın ‘birincil’ şehri olan Toronto, zaman zaman Montreal ve Vancouver’in gölgesinde kalıyor. Geçtiğimiz yıl Queens Quay (Kraliçe iskelesi) ve Ontario Gölü’nün yeniden açılmasının ardından, Kuzey Amerika’nın devam eden en büyük şehir yenileme projesi hız kazandı. Şehirde geniş ağı olan yaya ve bisiklet yolları bulmanız mümkün. Şehir arabalarının hüküm sürdüğü Toronto’da geniş yeşil alanlar her köşede sokak sanatı görmeniz mümkün. Şehir barları, canlı müzikleri ve kafeleri bakımından çok zengin. Ayrıca şehri gezmek artık eskisinden çok daha kolay: Şehrin merkezinden havalimanına 25 dakikada ulaşan bir tren devreye giriyor ve Air Canada şehrin birçok noktasında servis hizmetini genişletiyor. Toronto kültürel çeşitliliğe verdiği önemle biliniyor. Her Eylül ayında şehirde Toronto Uluslararası Film Festivali gerçekleştirilirken, Toronto bu yıl ilk kez NBA turnuvasına ev sahipliği yapacak! Bu da NBA turnuvasının ilk kez ABD dışında gerçekleşeceği anlamına geliyor.

88. Abu Dabi-Birleşik Arap Emirlikleri

Yeni müzeler ve otellerle yeşillenen bir çöl: Abu Dabi! Anlamı ‘Aydınlanma bölgesi’ anlamına gelen Saadiyat Adası, doğal bir ada ve müthiş mimari eserlere ev sahipliği yapıyor. Fransız mimar Jean Nouvel’in ‘Louvre Abu Dabi’si de tüm tartışmalara ve gecikmelere rağmen bu yılın ortalarında açılıyor. Dantel bir kubbeden oluşan mimari yapının ismi, ‘Işık yağmuru’ anlamına geliyor. Abu Dabi, bunun dışında birçok sanatsal ve mimari projeye ev sahipliği yapıyor. Şehirde birçok müze velüks otel açılması planlanıyor. Şehirdeki biyo-çeşitlilik ve ekolojik düzenlemeler de genişletilmeye çalışılıyor.

99. Skane-İsveç

Nordik mutfağının geleceği burada! Nordik bölgesinin en ilginç yemekleri sanılanın aksine Kopenhag’da değil, tam karşı yakasındaki İsveç’in Skane bölgesinde pişiyor. İlin yönetim merkezi ve ülkenin üçüncü büyük kenti olan Malmö, Bastard ve Bord 13 gibi ilginç yerlere ev sahipliği yapıyor. ‘Mitolojik İsveç’ ise şehrin dışında yer alıyor. El değmemiş sahil şeritleri, mantar dolu ormanlar, kızıl ahşap orman evleriyle birçok doğa meraklısının ilgisini çekiyor. Bölgeye organik tarım yapmaya gelen de birçok kişi bulunuyor. Burada tarım yapan kişiler tütün de yetiştirerek kendi ‘snus’larını yapıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin