Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

44. St.John-Coral Bay (ABD Virgin Adaları)

Büyük gelişmeler olmadan, ABD’nin Virgin Adaları’nın sakin köşelerini ziyaret edin! Sahilleri birçok yere göre daha sakin, zincir markalar yerine yerel markaların ağırlıkta olduğu, insanların sıkı arkadaşlıklar geliştirdiği bir yerden bahsediyoruz. Şehrin etkinlikleri arasında Miss Lucy’deki aylık dolunay partileri ve hindi eti yerine domuz etiyle kutlanan Şükran Günü etkinlikleri yer alıyor. Ancak bu huzurlu topluluğun yakın zamanda değişebileceği düşünülüyor. Alışveriş merkezlerinin ve dev marinaların istilasından önce bu küçük yeri 2016 yılında mutlaka ziyaret edin!

55. Theodore Roosevelt Ulusal Parkı-Kuzey Dakota (ABD)

ABD’nin yüzyıllık ihtişamınının korunduğu yer! Ağustos’ta 100. yaşını kutlayacak olan ulusal park, Woodrow Wilson’un başkanlığı zamanında koruma altına alındı. Daha sonra Theodore Roosevelt’in Kuzey Dakota’da bölgeyi ziyaret etmesinin ardından parka onun adı verildi. Parkta koşturan bizonlarlar, çamurlu arazinin tadını çıkarıyor. Elkhorn Ranch yürüyüş bölgesinde, tam 35 millik bir yürüyüş yolu bulunuyor. 1884 yılında New York’tan bu topraklı yollara düşen Roosevelt, annesinin ve eşinin ölümünün acısını burada sığırları sürerek hafifletmeye çalışmış. Başkan olduğu dönemde bölgeyi dönüştürmeyi kafasına koyan Theodore Roosevelt, 230 milyon karelik bölgeyi federal arazi olarak çevreleyip Krater Gölü, Mesa Verde ve Büyük Kanyon gibi bir yer haline getirdi.

66. Mozambik

Mozambik, safari ve sahili bir arada sunan Afrika’nın lider ülkelerinden biri. Temmuz ayında eşcinselliği ve kürtajı ‘suç’ olmaktan çıkaran birkaç Afrika ülkesinden biri olan Mozambik, LGBTİ turistler için daha uğrak bir nokta haline geldi. Ülkenin başkenti Maputo, size anlayışlı bir atmosfer sunuyor. Ülke sahilleri ayrıca safari sonrası dalış ve sörf gibi paha biçilmez olanaklar sunuyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin