Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

4949. Ubud-Endonezya

Taş tapınakları ve zümrüt yeşili pirinç tarlalarıyla kaplı Ubud, gezginlerin ve kariyerini yakıp yeni bir başlangıç yapmak isteyenlerin uzun zamandır dikkatini çeken bir bölge. Ancak Balili şehrin gösterişli merkezi son yıllarda, giderek daha çok ilgi çeken entellektüel bir yer haline gelerek turistler için vazgeçilmez bir bölge olmaya başlamış.

5050. Güney Körfez Adaları-British Columbia (Kanada)

Doğal güzelliklerle kutsanmış olan Vancouver şehri, son yıllarda ilgi çeken lüks bir destinasyona dönüştü. Ancak bu şehir giderek daha üst kaliteye hitap etmeye başladığından beri yerli halk ve turistler daha basit güzelliklerine peşine düşüyor, bu da onları Güney’deki Körfez Adaları’na götürüyor. Burada sahil kıyısında yapılacak yaklaşık 1 saatlik bir tekne yolculuğuyla Pasifik Adaları’ndaki küçük kıyı kasabalarına ulaşmak mümkün.

5151. Sidney-Avustralya

Pek çok milli parka ve plaja ev sahipliği yapan Sidney, özellikle açık hava faaliyetlerine tutkulu olanların oldukça seveceği bir yer. Şehrin endüstriyel bölgeleri giderek genişleyerek, daha çekici bölgeler haline geliyor. Özellikle Eylül’de açılan Barangaroo liman bölgesindeki en dikkat çekici yerlerden biri olarak görülüyor.

5252. Beaufort-Güney Carolina (ABD)

ABD Güney Carolina’da yer alan küçük Beaufort kasabası, restoranları, sanat galerileri ve festivalleriyle sadeliğinden ödün vermeyen ancak daha büyük bir şehrin çekiciliğine sahip. Ayrıca burada mutlaka görülmesi gereken, 1770 yılında inşa edilmiş ve Waterfront Parkı’nın eşsiz manzarasına bakan dikkat çekici verandalarıyla ünlü tarihi bir ev de bulunuyor.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin