Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

4040. Ile de Re-Fransa

Ile de Re, Fransa’nın Atlantik kıyısında özellikle gurmelere, lodosçulara, bibikletçilere ve sıradışı bir plaj tatili arayanlara hitap eden pastoral bi liman şehri. Burada kilometrelerce uzanan onlarca bisiklet yolu var ve daha pek çok yol bu sene açılacak. Bunun yanı sıra ücretsiz hizmet veren servis otobüsleri sayesinde, hiç para harcamana bütün şehri gezebiliyorsunuz. 10 küçük köyün olduğu adada, her köyün kendi özel marketi var ve burada en güzel deniz ürünlerini bulmak mümkün. Altın kumlu plajlarıyla ünlü Ile de Re, düşük bütçeyle seyahat eden turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olarak biliniyor.

4141. Doğu Yakası-Sri Lanka

Sri Lanka’nın doğu yakası turistlerin hizmetine sunduğu eko-bilinçli ağaç evlerle büyük ilgi görüyor. Harika bir manzara eşliğinde bisiklet turlarının yapıldığı yollar, leoparların bulunduğu safari turları ve unutulmuş tarihi Hindu tapınaklarının olduğu adanın, kristal berraklığındaki sularında dalış yapmak da kaçırılmayacak bir fırsat olabilir.

4242. Rosine-Kentucky (ABD)

Bluegrass müzik türünün doğduğu yer olarak bilinen minicik Rosine’in nüfusu sadece 113. Bu eski çiftlik ambarında her Cuma, Rosine’den çıkan ve bluegrass müzik akımını geliştirip yayan en önemli isim olan Bill Monroe anısına konserler düzenleniyor. Burada müzisyenlere hiç bir zaman bir ücret ödenmiyor ve katılımcılar için de tüm etkinlikler ücretsiz. Ziyaretçiler burada Monroe’nun mezarını ziyaret edebilir ve bu dahi müzisyenin çocukluğunun geçtiği yerleri turlayabilir. Ayrıca yılın sonlarına doğru kasabada bir Monroe Müzesi de turistlere kapılarını açmaya hazırlanıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin