Hiç keşfedilmemiş ya da az keşfedilmiş 52 destinasyon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

hic keşfedilmemiş

New York Times gazetesi, “2016 yılında Mutlaka Keşfetmeniz Gereken 52 Yer’in” bir listesini hazırladı. Ancak liste dünyada herkes tarafından bilinen belli başlı yerlerin listesi olmaktan ziyade, “hiç keşfedilmemiş” ya da az keşfedilmiş yerlerden oluşuyor. Üstelik listede Türkiye’den de bir bölge yer alıyor! Dünyada kitlelere açılmamış ve gizli-saklı kalmış bu saklı cennetleri keşfetmeye, ve hatta 2016 yılındaki seyahat planınıza en azından bir tanesini eklemeye ne dersiniz?

 

11. Mexico City/Meksika

Her şeye sahip bir metropol! Meksika’nın başkenti Mexico City (Meksiko), 2016 yılında mutlaka görmeniz gereken şehirlerden. Papa’nın gelecek ay ziyaret edeceği şehire hacı adaylarının yanı sıra en iyi yemekleri, müzeleri ve akıllara durgunluk veren tasarımları görmek isteyen turistler de gelmeli.

22. Bordeaux-Fransa

Antik şarap bölgesi çekici bir güncellik sunuyor! Garonne nehri üzerine yapılacak olan ve Fransız bağcılık kültürünün tarihini herkese anlatmaya hazırlanan La Cité du Vin’in açılışı gelecek yıl yapılacak. Sıklıkla ahşap yapıların rastlandığı şehirde, su yolları üzerinde yeşillendirme ve canlandırma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 2007 yılında, restore edilen neo-klasik dönemden kalma tarihi yapılar Unesco tarafından listelendi. Bu da Bordeaux’yu, dünya mirasında yer alan en büyük şehir alanı yaptı. 2013 yılında Fransa’da yapılan bir araştırmaya göre, Bordeaux, Paris’ten sonra Fransa’nın ikinci favori şehri seçilmişti.

33. Malta

10 kuruşa Akdeniz! Malta herkesin maddi gücünün yeteceği, harika bir iklime, harika sahillere, antik tapınaklara ve benzersiz kültüre sahip müthiş bir Akdeniz bahçesi! İngilizce ülkenin iki resmi dilinden biri. Adada keşfetmeniz gereken 3 ada bulunuyor: Valletta, Gozo ve Comino. Valletta, Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan kireçten evlerin bulunduğu bir adayken, Gozo, daha sakin bir yer ve harika sahillerinde dalış da dahil birçok su sporunu yapabilmek mümkün. Comino ise, otomobil kullanmanın yasak olduğu, birkaç apartman ve otelin bulunduğu adeta cenneti andıran bir yer.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin