Dingin sularıyla istirahat eden,Uzungöl

Dingin sularıyla istirahat eden,Uzungöl
1 Nisan 2015 05:14

Doğu Karadeniz’in en güzel kentlerinden biri olan Trabzon’da bulunan, yemyeşil doğasıyla bir vadi içinde dingin sularıyla istirahat eden bir yer: Uzungöl.

Türkiye’nin en uç bölgelerinden birinde bulunan Uzungöl, yüksek dağlarla çevrilidir ve tertemiz havasıyla oksijenin en saf haliyle tanışmanızı sağlar.

Yöre insanının sıcak ve gülümseyen çehreleriyle karşılanacağınız Uzungöl’de, Karadeniz’in rengârenk ağaçlarını ve berrak sularını da keşfetme imkânı bulacaksınız.

Trabzon’un yüksek yaylalarına çıkan yolun üzerinde bulunan bölge, ahşap evlerin ve otantik mekânların da sıkça bulunduğu yerdir.

Anadolu’nun en renkli beldelerinden biri olan Uzungöl, şimdi sizleri bekliyor.

Gezilecek Yerler

uzungol1Karadeniz’in en yeşil vadilerinden biri olan Uzungöl, doğanın kucağında, tertemiz oksijenin ortasında oldukça büyük bir alanı kaplamaktadır.

Kaçkar ve Soğanlı dağları arasında bulunan ve ılıman iklimiyle her mevsim canlı kalabilen bir bölgede bulunan bu göl, eşsiz manzarasıyla adeta bir tabloyu andırır.

Göl çevresinde yerleşim yerlerinin ve ahşap ve taş işçiliğiyle yapılan butik otellerin bulunması, beldeyi ve çevresini keşfetmenize olanak sağlayacaktır.

Uzungöl çevresinde bulunan kafelerde ve restoranlarda, hem yöresel lezzetlerle tanışabilir hem de keyifli zamanlar geçirirken manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Haldizen, Şekersu, Garester yaylaları, Uzungöl’e oldukça yakın ve muhteşem güzellikteki yerlerden birkaçıdır. Bu beldeye geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerleri oluşturur.

Pek çok krater gölünün de beldenin yüksek kesimlerinde bulunmasıyla, buralara yapacağınız küçük geziler sayesinde hem eşsiz manzaraların hem de bol oksijenin tadını çıkarabilirsiniz.

Trekking ve botanik gözlemciliği için de oldukça uygun bir coğrafyaya sahip olan Uzungöl, yöre insanının geleneksel kıyafetleriyle ve danslarıyla tanışmanız için de fırsatlar sunacaktır.

Doğanın en bereketli yerlerinden birinde olağanca güzelliğiyle uzanan Uzungöl, keşfedilmek için bekliyor.

Etkinlikler

etkinlik150Tüm doğallığıyla korunan bölgelerden biri olan Uzungöl, düzenlenen festivalleriyle de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Uzungöl Havacılık Festivali, Haziran aylarında yapılıyor ve pek çok gösteri ile uçak modellerinin yarışlarına sahne oluyor.

Yamaç paraşütü, kano, yelken ve rüzgâr sörfü gibi sporların da bu festival süresince yapılabiliyor olması, keyifli aktiviteleri sizlere sunuyor.

Siz de Uzungöl’ü ve güzelliklerini keşfetmeye hazırsanız, biletlerinizi hazırlayın, Doğu Karadeniz’e davetlisiniz!

Nasıl Gidilir

yol-tarifi 150Doğu Karadeniz’in uçuş bölgesi olan Trabzon’da bulunan Uzungöl, ulaşım olanakları açsından oldukça keyifli bir güzergâhtadır.

Trabzon Havalimanı, tüm büyük limanlarla karşılıklı olarak uçuşlar düzenlemekte ve direk olarak kente varmanızı sağlamaktadır. Çıkışlarda kullanabileceğiniz servisler, toplu taşımalar ve taksilerle Uzungöl’e rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Karayolu ile ulaşımın da mümkün olduğu Uzungöl’e, düzenlenen otobüs seferleriyle gelip, kıyı şeridi boyunca uzanan yolda diğer kentlerden de geçme fırsatı bulabilirsiniz.

Şehir içi ulaşımın da toplu taşımalar ve taksilerle sağlandığı Trabzon’daki Uzungöl, sizleri de misafir etmek için hazır.

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin