Bodrum Sualti Arkeoloji Müzesi

Bodrum Sualti Arkeoloji Müzesi
6 Nisan 2015 02:46

Saint John Şövalyelerinin inşa ettigi Bodrum Kalesi içinde kurulu olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi yalnızca geçmiş zamanların tozlu yadigarlarını sergileyen bir müze değil, dünyada benzeri az görülür “yaşayan müzeciliğin” heyecan verici örneklerinden biridir.

Burada yapacağınız bir gezi, sizi umutlarını anadolu kıyılarında batarak kaybetmiş antik çağ gemicilerinin yaşadığı zamanlara ya da Karanlık ortaçağ döneminin şovalyelerinin yaşamlarını tükettiği ve Dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum’un taşlarından var ettikleri Bodrum Kalesindeki izlerini takip etmenizi sağlayacak.

Türkiye’de konusunda tek, dünyanın sayılı müzeleri arasındadır. Hayli zengin bir tarihi geçmişi bulunan Bodrum Kalesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ayrılmaz bir bütündür

bodrum su alti arkeoloji muzesi1Avrupa’dan 52 müzenin katıldığı “Yılın müzesi” ödülüne aday gösterilen “Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi” Koşulları yerine getiren 45 kabul edilen yarışmacı arasından 20 finalist arasına girmeyi başarmış ve Türkiye’yi temsil ederek “Certificate of Special Commendation 1995” ödülünü 10 Haziran’da İsveç’te kazanmıştır.

 

Açılış Saatleri Ve Ücretler

Bodrum Müzesi’nin tüm bölümleri Pazartesi günleri kapalidir.
Bodrum Sualti Arkeoloji Müzesi Bodrum Kalesi içinde yeralmaktadir
Telefon: 316 25 16
Ziyaret Saatleri: 9.00 -19:00
Açilis: 10:00 Kapanis 16:00 Giris
Fiyati: 20 YTL

65 Yaş Üstü ve 18 Yaş altı Ücretsiz

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin