Alaris Otel; Alaçatı’nın yükselen yıldızı

Alaris Otel; Alaçatı’nın yükselen yıldızı
23 Mayıs 2015 13:57

Alaris Otel; Alaçatı’nın yükselen yıldızı

Rasim Güner, Alaçatı’daki Alaris Otel’in sahibi. Eşi Süreyya Hanım ile birlikte oteli işletiyor. Otel ismini Alaçatı, eşi Süreyya Hanım ve kızları İdil ile İris’in baş harflerinden alıyor.

Rasim Güner’in Alaris Otel’de büyük cirolar yapıp ikinci bir otel açmak gibi ne derdi ne de çabası var. Bunun en büyük göstergesi ise butik otelindeki dekorasyonda ve mutfak eşyalarında hep en pahalı olanlarını seçmesi.

Oteli misafirlerin asgari ihtiyaçlarını düşünerek değil kendi keyfine göre düzenlemiş. Güner’in ev keyfi oldukça masraflı olduğunun altını çizmek gerek. Sözgelimi; otelin yapımında kaplama değil gerçek taş kullanılmış.

Mobilyalar el yapımı

Otelin tüm mobilyaları el yapımı ve tüm odalar ayrı konseptte döşenmiş. İçlerinde iki odanın yatak başları özellikle görülmeye değer. Bir yıldızın adını taşıyan ‘Sarin’ adlı odanın yatak başlığı iki metre uzunluğunda, ortasında yıldız deseni bulunuyor. Bir diğeri balayı odasındaki yatak başlığı; oda mavi cibinlik ve cumbası ile birlikte büyülü bir havaya bürünmüş.

Özel yapım yatak

İki katlı otelde üst kat, yüksek ahşap tavana sahip. Güner, yatakları bile Karabağ’da özel yaptırmış. Öyleki yatağın sağ tarafındaki zıplasa sol tarafındaki etkilenmiyor.

Sabah kahvaltı da kullandığı sucukları bile özel yaptıran Güner, ikili ilişkilerdeki kabiliyetini otelciliğe yansıtmayı başarmış: “Otelimize bugüne kadar gelen hiçbir misafir, Alaris’ten mutsuz ayrılmadı.” diyor.

Manga, Alaris’in müdavimi

Güner, genel manada elit bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Otelin müdavimleri arasında ünlü müzik grubu Manga’da var. Manga’nın yanı sıra Alaris’in misafir portföyünde çok sayıda iş adamları, ünlü sanatçılar bulunuyor.

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin