16 ilde 31 otel yatırımının desteklenmesine karar verildi.

16 ilde 31 otel yatırımının desteklenmesine karar verildi.
19 Nisan 2015 16:54

Şubat ayında 16 ilde 31 otel yatırımının desteklenmesine karar verildi.

Bu çerçevede 3, 4 ve 5 yıldızlı otel yapımı ve var olan tesislerin modernizasyonunu öngören yatırımların teşviklerden yararlanması sağlandı.

16 ilde otel yatırımı

Buna göre, teşvik kapsamında değerlendirilen otel yatırımları 16 ile yayılıyor. Söz konusu oteller, Bursa, Antalya, Aydın, İzmir, Giresun, Malatya, Hatay, Çanakkale, Konya, İstanbul, Erzurum, Ankara, Manisa, Nevşehir, Amasya ve Konya’da hizmet verecek.

İstanbul’da 5, Antalya’da 4 projeye teşvik

İstanbul, 5 otel projesi ile en çok turizm projesinin destekleneceği il olurken, İstanbul’u, 4 otel projesi ile Antalya izledi.

Antalya’da yeni inşa edilecek otelin sabit yatırım tutarı yaklaşık 76,5 milyon lira olarak tespit edildi. Söz konusu otel 4 yıldızlı ve 1190 yatak kapasiteli olacak.

Yeni inşa edilecek ve modernizasyon yapılacak yaklaşık 10 bin yatak kapasiteli oteller için 360 milyon lira civarında yatırım yapılacak. Otel projelerinde bin 280 kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor.

Söz konusu projeler, KDV istisnası, vergi indirim oranı, yatırıma katkı oranı, sigorta primi işveren hisse desteği, faiz desteği, gümrük vergisi muafiyeti gibi teşviklerden yararlanacak.

Bir Yorum Yazın

Lütfen değeri girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Site İçi Arama

Sayfamızı Beğenin